ExtremeUa.com

Форум Украинского Скалолазного портала
Текущее время: Пт мар 29, 2024 8:11 am

Часовой пояс: UTC + 2 часа




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 19 ]  На страницу 1, 2  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Едем на Кавказ. Вопросы к бывалым :)
СообщениеДобавлено: Вт июн 12, 2007 2:58 pm 
Не в сети
Site Admin
Аватара пользователя

Зарегистрирован: Пт июн 11, 2004 9:53 pm
Сообщений: 986
В общем, если не будет ни каких форс-мажоров в середине Июля едем на Кавказ, на альп. сборы с восхождением на Эльбрус в конце.
Сразу возникает куча вопросов и врятли будет возможность их задавать руководителям сборов, они в другом городе, поэтому решил завести эту тему.
Надеюсь что народ поделится опытом, в первую очередь прошу откликнуться Шуру, если он еще не уехал. И конечно остальных, опытных товаристчей.

первый вопрос:
ФАРМАКОЛОГИЧЕСКАЯ ПОДГОТОВКА АЛЬПИНИСТА :wink:

прочитал статью АДАПТАЦИЯ К ГИПОКСИИ В УСЛОВИЯХ ВЫСОКОГОРЬЯ. АВТОР: ИГОРЬ ПОХВАЛИН, ВРАЧ-АЛЬПИНИСТ. на сайте Клуба 7 вершин
http://www.7summits.ru/index.php3?id=138
там он рекомендует "до выезда в горы, как уже говорилось, это тренировки в условиях кислородного долга" как это реализовать я не предстваляю, а потом следует список из рекомендованых препаратов, которые стоит начать принимать за 2 недели до поездки и в горах.

Туда входят Поливитамины
ферменты типа "Мезим"
Гепатопротекторы типа "Карсил"
эубиотики липа "Линекса" и т.п. смоторите стать, ссылка выше

в принципе это, насколько я знаю, безобидные препараты и их принимают в том числе для профилактики...

СТОИТ ЛИ ПРИНИМАТЬ ЭТИ МЕДИКАМЕНТЫ???


Пожаловаться на это сообщение
Вернуться к началу
 Профиль  
Ответить с цитатой  
 Заголовок сообщения: Re: Едем на Кавказ. Вопросы к бывалым :)
СообщениеДобавлено: Вт июн 12, 2007 3:46 pm 
Pasha писал(а):
прочитал статью АДАПТАЦИЯ К ГИПОКСИИ В УСЛОВИЯХ ВЫСОКОГОРЬЯ. АВТОР: ИГОРЬ ПОХВАЛИН, ВРАЧ-АЛЬПИНИСТ. на сайте Клуба 7 вершин
http://www.7summits.ru/index.php3?id=138
там он рекомендует "до выезда в горы, как уже говорилось, это тренировки в условиях кислородного долга" как это реализовать я не предстваляю...


Тренировки в условиях кислородного долга?...
Полазь активно в "Пране" в будний день!!! :)))

Если серьёзно, то я был как-то на одной лекции по альпинизму, так там один из мэтров, помимо всего прочего,
рассказывал о беге с задержкой дыхания как методе тренировки перед горами ...


Пожаловаться на это сообщение
Вернуться к началу
  
Ответить с цитатой  
 Заголовок сообщения: Re: Едем на Кавказ. Вопросы к бывалым :)
СообщениеДобавлено: Вт июн 12, 2007 4:07 pm 
Не в сети
Site Admin
Аватара пользователя

Зарегистрирован: Пт июн 11, 2004 9:53 pm
Сообщений: 986
Max Kanel писал(а):
Если серьёзно, то я был как-то на одной лекции по альпинизму, так там один из мэтров, помимо всего прочего,
рассказывал о беге с задержкой дыхания как методе тренировки перед горами ...

это можно попробовать, но как-бы сердце не посадить раньше времени :roll:


Пожаловаться на это сообщение
Вернуться к началу
 Профиль  
Ответить с цитатой  
 Заголовок сообщения: Re: Едем на Кавказ. Вопросы к бывалым :)
СообщениеДобавлено: Вт июн 12, 2007 5:43 pm 
Pasha писал(а):
Max Kanel писал(а):
это можно попробовать, но как-бы сердце не посадить раньше времени :roll:

Та тут я, тут ;) Просто дуже багато роботи - не вистачає часу зайти у форум.
Дійсно, дуже нагальне питання!
Щодо фармакопеї, то порадив би на мру знайти статтю Янчевського Олега. Вона може ще бути у Глобусів. Там докладно про ліки, сімптоми і тд. Дуже раджу.
З серцем - обережно! Є експірієнс. В 90 році в рамках тренувань бігав з свинчатками на ногах по снігу на перетнутій поверхні (ліс). Перепрацював і двигун скрутив. Впав я в кучугур посеред лісу, а навколо жодної людини на кілометри... Трохи відпустило - ледь дістався :(
Вітаміни і мікроелементи - раджу. З іншою хімією обережно. Бігати - класно підтримає, але не гарантує шари. Найліпша запорука класної акклімухи - класна і грамотна акклімуха:))) користуюся своєю схемою
регулювання співвідношення вдихання/видихання.
Наприклад: два кроки вдихання/шість - видихання(цей режим зву вісімка).
Починаю з максимального - 2/10(дванадцятка). Через декілька кілометрів кисня починає невистачати - скоротшую видих. Раджу інтенсивно працювати діафрагмою і ребрами, бо звичайна людина не звикла підсилювати ветиляцію легенів, а дихає автоматично, завдяки атмосферному тискові. Видих обовязково розтягувати - треба вчити організм виводити СО2 і перемогати "молочку".
Ще я бігаю з рюкзачком до 5 - 10 кг. До 10 км. Суглоби теж берегти треба:)))
По ходу тренуваннь орієнтуюся на відчуття у печінці та селезенці. Тобто слухаю, який бік починає тиснути. Забагато кисню (печінка) - правий, то більше видихаю. Замало - селезенка перевантажується кроветворінням, то менше видихаю. Приблизно так. Але все особисто, вивчай свій організм. Ще клапсна річ анаеробка. це окрема тема.
І головне!!! Ще раз!!! Біг необхідне, але не достатнє для класної акклімухи! Треба просто ходити на висоту. Набирати, скидати і так далі, за класичною "пилою"


Пожаловаться на это сообщение
Вернуться к началу
  
Ответить с цитатой  
 Заголовок сообщения: Re: Едем на Кавказ. Вопросы к бывалым :)
СообщениеДобавлено: Вт июн 12, 2007 6:07 pm 
Sure писал(а):
...Набирати, скидати і так далі, за класичною "пилою"


Шура, а по-подробнее? Что это за зверь - классическая пила? То ,что надо набирать и сбрасывать высоту - это все знают, а в чем КЛАССИКА-то заключается?


Пожаловаться на это сообщение
Вернуться к началу
  
Ответить с цитатой  
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: Вт июн 12, 2007 6:16 pm 
Паша, кстати, Серега Недосеков на сайте ВЕРТИКАЛИ в свое время очень толковый список необходимых на Кавказе вещей выкладывал:
http://vertical.kiev.ua/index.php?optio ... &Itemid=34


Пожаловаться на это сообщение
Вернуться к началу
  
Ответить с цитатой  
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: Вт июн 12, 2007 6:57 pm 
Не в сети
Site Admin
Аватара пользователя

Зарегистрирован: Пт июн 11, 2004 9:53 pm
Сообщений: 986
Дякую!

список хороший!!!

ВОПРОС ПО ОЧКАМ
у меня есть горнолыжная маска BRIKO,
на коробке написано BLACK 03W
а на самих очках Thrama PLUS ANTIFOG CE .03
достаточно ли такой маски или еще нужны и очки???

какие бы вы посоветовали?


НАСКОЛЬКО НА ЭЛЬБРУСЕ ЛЕТОМ НУЖНА ПУХОВКА???
или пара поларов + софтшел + мембранка пойдеть?


Пожаловаться на это сообщение
Вернуться к началу
 Профиль  
Ответить с цитатой  
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: Ср июн 13, 2007 12:56 am 
Цитата:
Вона може ще бути у Глобусів.

http://www.tkg.org.ua/node/1977
"Предупреждение и лечение опасных проявлений высотной гипоксии" Олег Янчевський


Пожаловаться на это сообщение
Вернуться к началу
  
Ответить с цитатой  
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: Ср июн 13, 2007 8:08 am 
kelyn. писал(а):
http://www.tkg.org.ua/node/1977
"Предупреждение и лечение опасных проявлений высотной гипоксии" Олег Янчевський


СИЛЬНАЯ СТАТЬЯ... СПАСИБО!


Пожаловаться на это сообщение
Вернуться к началу
  
Ответить с цитатой  
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: Ср июн 13, 2007 8:19 am 
Вова-Сёма писал(а):
kelyn. писал(а):
http://www.tkg.org.ua/node/1977
"Предупреждение и лечение опасных проявлений высотной гипоксии" Олег Янчевський


СИЛЬНАЯ СТАТЬЯ... СПАСИБО!

А вже ж! фігні не пораджу! :lol:
(Льоша, дякую за посилання, бо я щось не знайшов та і поспішав)
Щодо маски, то радив би взяти і звичайні альпіністські. А маска потрібна лише на Ельбрусі. І то, залежно від погоди.
Зараз не вільний. Вийду на звязок пізніше


Пожаловаться на это сообщение
Вернуться к началу
  
Ответить с цитатой  
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: Ср июн 13, 2007 4:58 pm 
Так от. За класної погоди можна зайти в звичайних альпіністських окулярах (джюлбо, ювекс) зі шторками. Головне, щоб була "пурговка" (віндблочна чи віндстоперна бабайка), бо не кожен капюшон може ергономічно затягнутися. Бери "телескопи" - ДУЖЕ полегшують життя. Але це не виключає необхідності нормального кайла. Вгору можеш забігти і на телескопах, якщо льод буде в нормальному стані і кошаки якщо нормальні, гострі. А от вниз... стовідсотково будеш втомлений. Кошаки так і намагаються зачепитися за бахіли чи штани. Такщо на небезпечних ділянках раджу йти з кайлом на перевіс. Дехто вважає, що може зарубитися палкою... З власного досвіду скажу - дуже важко, особливо, якщо набрав швидкість. Палки вириває майже з руками. В 88-му я так і пролетів десь 800 метрів і мене, можливо, тому й викинуло з кулуару, щоб міг поділитися цим експірієнсом...
:roll:
Кошаки обовязково. До виходу на льод треба переконатися, що тримаються на ногах добре. Бачив, як люди падають через злетівщі кошки. Термос з гарячим незавадить. Я б радив каркаде з медом :roll:
Пухівка на Єльбрусі - залік. В ній, доки клімаєшся, класно гуляти - не мерзнеш. На вершину можна брати на всяк випадок (а випадки бувають різні). Коли повертаєшся - класно одягнути, бо внутрішнього тепла не вистачає щоб швидко зігрітися в поларі. Я в літку не брав - так при сходженні було стерпно лише в русі. Тільки-но став - і дубак (вище 5К). Іншими словами вижити можна, але з пухівкою приємніше :lol: .
Т вночі падає іноді до -20С. Це влітку. Майте на увазі.


Пожаловаться на это сообщение
Вернуться к началу
  
Ответить с цитатой  
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: Ср июн 13, 2007 5:28 pm 
Пила... це в загальному розумінні. Для кожної гори і кожного маршруту, кожної пори року - свої нюанси.
Шкода, що не знаю, з ким ви їдете :(
Почув би раніше - домовився б зі своїми севастопольцями. Вадімич би все зробив. В їхніх планах виїзд з базуванням в Адил-суу база Шхельда (Едельвейс) - у Магомета. Звідти - виходи на ВЦСПС та Зельонку. З них - сходження для новачків, значків, розрядників. Після - частина розрядників переходить в Уллу-тау, частина на Ельбрус. Хто як схоче. Плюси - відсутність піонерінга та дуже невеликі витрати. Всі досягнення фіксуються в книжку і зараховуються на розряд, як ті що відбулися під час альзаходу.
Щодо пили... Вважаю найліпшим до Ельбрусу залізти на ВЦСПС(3700-3900) і там пожити, походити звідти Курмичі, Акдирчі - там цікаві одиничкі та двійки, потім - перейти на Зельонку і звідти зайти на сідло льодовика Гумачі. Там пожити, походити. (для Зельонки потрібні перепустки в прикордонну зону).
Після ВЦСПС і ходіння на 4К вже буде якась клімуха і цікаво до того ж(з Андирчі можна подивитися на с.Ельбрус з висоти 2000м:))
Потім можна в Азау, на канатку. Тільки останню чергу ліпше йти, а не їхати. І стати над П11, в скелях. А потім - дупу не рвати. В наступний день мо сходити до Пастухів і назад. В позанаступний - до косої. Там побачите, як себе відчуваєте на 5К і на льодовому полі. А потім вже можна йти на вершину. Якщо все буде салідол - то можна і Хрест збігати...
Гуд Лак!


Пожаловаться на это сообщение
Вернуться к началу
  
Ответить с цитатой  
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: Ср июн 13, 2007 7:53 pm 
Не в сети
Site Admin
Аватара пользователя

Зарегистрирован: Пт июн 11, 2004 9:53 pm
Сообщений: 986
Шура дуже дякую, цікава і корисна інформація.
ми їдемо з дуже кваліфікованними альпіністами, Сергій Ковальов і Ко, тоб-то Федерація Донецької обл., тому я не переймаюся аклімухою, думаю що там все буде організовано на вищому рівні. Нас просто включать у вітділення новачків і обіцяють провести "курс молодого бійця". Але оськільки організатори далеко і заклопотані :) маємо щасливу нагоду консультуватися на нашому форумі


Пожаловаться на это сообщение
Вернуться к началу
 Профиль  
Ответить с цитатой  
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: Чт июн 14, 2007 8:46 am 
Та прОшу! завжди звертайтеся :D
Тоді - ок. Серьога - досвідчена, адекватна людина. До того ж свої, українці :roll:
З вас фотки та цікавий звіт. Просто перші експірієнси найсоковитіші :lol:


Пожаловаться на это сообщение
Вернуться к началу
  
Ответить с цитатой  
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: Чт июн 21, 2007 8:50 am 
Шура, скажи - на сколько необходимо брать с собой маску (типа лыжной), если есть нормальные очки ДЖУЛЬБЫ (стёкла - четверка). Мы ж в непогоду вряд ли куда-то будем ломиться... :roll:


Пожаловаться на это сообщение
Вернуться к началу
  
Ответить с цитатой  
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 19 ]  На страницу 1, 2  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 18


Вы можете начинать темы
Вы можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB